UA RU EN

Рік 2016

XVIІІ Міжнародний театральний фестиваль

«Мельпомена Таврії»

 

Вісімнадцятий фестиваль пройшов під гаслом «Україні – миру та злагоди!» та був присвячений 25-й річниці Незалежності України. Фестиваль був найбільш насиченим за всю попередню історію – 29 театрів показали 32 вистави впродовж 9 днів. Разом із вже досвідченими та постійними учасниками фестивалю, цього року херсонський глядач зміг побачити 13 нових театральних колективіві деякі з них відразу ж були відзначені нагородами експертної ради фестивалю. Декілька вистав щодня на різних майданчиках, майстер-класи та читки п’єс, зустрічі з режиссерами та драматургами, щоденна робота Грін-зони, нарада керівників театрів України на чолі з Міністром культури України, а головне, - постійні аншлаги у глядацькій залі – все це ще раз доводить величезну культурну, мистецьку та соціальну значимість фестивалю. 

 

2016 рік (20 –28 травня)

XVІІІ міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії»

1

Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка,  «Зірка або інтоксикація театром», (Н. Кауард)

Київ

Україна

Краще пластичне рішення - Ольга Семьошкіна

Краща чоловіча роль другого плану - Іван Залуський

2

Державний академічний російський драматичний театр ім. О.С. Грибоєдова, «Холстомір. Історія коня», (Л. Толстой)

Тбілісі

Грузія

Краще пластичне рішення – Автанділ Варсімашвілі

Краще музичне рішення – Заза Коринтелі

Краща чоловіча роль другого плану – Аполон Кублашвілі

3

Міжнародна антинаркотична асоціація, «Останній вагон», (Т. Жирко)

Київ

Україна

«Соціальна терапія засобами театру»

4

Київський національний академічний театр оперети, «За двома зайцями» (В. Ільїн, В. Лукашов)

Київ

Україна

 

5

Перша сцена сучасної драматургії Драма.UA, «Лондон», (М. Досько)

Львів

Україна

Краща чоловіча роль – Ярослав Федорчук

6

Творча майстерня Володимира Нечипоренко, «Будинок Бернарди Альби», (Ф.Г. Лорка)

Київ

Україна

 

7

Київський муніципальний академічний театр ляльок, «Оскар», (Е.-Е. Шмітт)

Київ

Україна

Краща жіноча роль – Юлія Шаповал

8

Народний молодіжний театр «Шанс», «Дуже проста історія», (М. Ладо)

Нова Каховка

Україна

 

9

Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М. В. Гоголя, «Остання любов Гетьмана», (А. Крим)

Полтава

Україна

Краща жіноча роль другого плану – Наталя Сизова

10

Творча майстерня Олега Роєнка, «Женитьба Бальзаминова», (О. Островський)

Київ

Україна

 

11

Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького, «Не залишайте друзів без нагляду», (Я. Реза)

Кіровоград

Україна

Кращий акторський ансамбль -

Олександр Малахатько, Євген Скрипник, Валерій Ланецький

12

Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії, «Пишка», (Гі де Мопасан)

Миколаїв

Україна

Краща чоловіча роль другого плану – Максим Руденко

13

Teatrul Victor Ion Popa, «Фантомні болі», (В. Сігарєв)

Бирлад

Румунія

 

14

The theater Danube Bend Theatre Vác,  «Івонна, принцеса Бургундії» (В. Гомбрович)

Вац

Угорщина

Краща сценографія – Алла Федоришина

Краща жіноча роль  - Сільвія Патакі

Краща чоловіча роль  -  Косаж Мігай

Краща чоловіча роль другого плану – Віктор Івашкович

15

Театр «Відкриті двері», «Крилаті історії», (за мотивами творів О. Пушкіна, У. Шекспіра, Лопе де Вега, Б. Пастернака)

Дніпро

Україна

 

16

CTB Teatro Circo de Braga, «Човен, що відпливає у пекло», (Ж. Вісенте)

Брага

Португалія

 

17

Eastcenter /Незалежна театральна лабораторія, «Пісок із урни», (П. Целан)

Чернівці

Україна - Австрія

 

18

Львівський академічний театр «Воскресіння», «Арєр або захоплююча патологія» (О. Мардань)

Львів

Україна

Краща сценографія – Алла Федоришина

Краща чоловіча роль  -  Петро Микитюк

 

19

Народний театр «Пілайте», «Моя дорога Литва»

Вільнюс

Литва

 

20

Херсонський обласний академічний театр ляльок, «Снігова королева», (Г.К. Андерсен)

Херсон

Україна

 

21

Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша, «Порожнеча», (В. Зуєв)

Херсон

Україна

Краща жіноча роль  - Тетяна Проворова

 

22

Київський академічний Молодий театр, «Однорукий», (М. Макдона)

 

Київ

Україна

Краща вистава

Краща режисура – Андрій Білоус

Краща чоловіча роль  -  Станіслав Боклан

23

Quartet DEKRU , Пластично-візуальне шоу «Light Souls (Світлі душі)»

Київ

Україна

«Віртуозність та виразність пластичної мови»

24

Львівський  театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки», «Еклезіаст» (містерія за мотивами Книги Еклезіаста)

Львів

Україна

Краще музичне рішення - Людмила Зборовська

Краща жіноча роль другого плану – Надія Крат

25

Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр, «Маклена Граса» (М. Куліш)

Луганськ

Україна

 

26

Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка, «Комедія помилок» (В. Шекспір)

Чернігів

Україна

Гран-прі фестивалю

Краща режисура – Андрій Бакіров

Краща сценографія – Андрій Бакіров

Краща жіноча роль  - Світлана Бойко

Краща чоловіча роль другого плану – Дмитро Літашов

27

Драматичний театр імені Йокая, «Незаймана та чудовисько» (Пожгої Жолт)

Бекешчаба

Угорщина

 

28

Київський академічний Молодий театр, «Це все вона», (А. іванов)

Київ

Україна

Краща чоловіча роль  -  Олег Коркушко

29

«Дикий театр», «Vій 2.0.», (Н. Ворожбит)

Київ

Україна

Краща вистава

Краща режисура – Максим Голенко

Краще музичне рішення – Дмитро Данов

30

Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки, «Мелочи жизни» (А. Чєхов)

Київ

Україна

 

31

Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр, «Ніч на полонині» (О. Олесь)

Луганськ

Україна

«За громадянський вибір, мужність та віддане служіння театру»



Iсторiя Про фестиваль Подати заявку Галерея Книга вiдгукiв Преса Контакти

73003, Україна, м. Херсон, вул. Театральна 7
тел.: +38 (0552) 49 10 22, +38 (050) 688 88 04

e-mail: festivalcenter.ks@gmail.com
skype: mogilevskyy2

Сайт разработан: