Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії»

Шановні пані та панове!

ХІХ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» пройде у місті Херсоні з 19 по 27 травня 2017 року.

ПЛАН 

проведення XІХ Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» 

 

Дата 

Час 

Захід 

Місце проведення 

19 травня 
П’ятниця 

 

16:00 

Прес-конференція, присвячена відкриттю фестивалю 

Фойє театру ІІ поверху 

18.00 

Київський національний академічний театр ім. І. Франка, трагедія на дві дії «Річард ІІІ» У. Шекспіра 

Велика сцена 

20:00 

Карнавальна хода  

Вулиці міста 

20:30 

Святкове відкриття фестивалю 

Площа Героїв 

22:00 

Teatro Circo de Braga (м. Брага, Португалія), драма «Поки що останній єврей та інші» А. Невеша 

Сцена під дахом 

20 травня 

Субота  

 11:00

 Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.Куліша, комедійна трагедія «Баба Пріся або на початку і наприкінці часів» П. Ар’є  

Сцена під дахом  

18:00 

Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.В. Гоголя, трагіфарс «Опера жебраків» Дж. Грея 

Велика сцена 

18:00 

Театр «Splash» (м. Київ), пластична драма «1984» Дж. Орвелла  

Театр ляльок 

21:00 

Спільний проект Львівського академічного драматичного театру ім. Л.Українки та «Дикого театру» (м. Київ), (не) ніжна вистава 18+ «Том на фермі» М.М. Бушара 

Сцена під дахом 

21:00 

ДУО ЗУБОВАС (м. Вільнюс, Литва), літературно-музична програма «Світ Чюрльоніса» М.К.Чюрльоніса 

Театр-кафе 

21 травня 

Неділя  

16:00 

Київський академічний театр драми та комедії на лівому березі Дніпра, похмура комедія з життєрадісним фіналом «Верёвка»М.Хейфеца 

Велика сцена 

17:00 

Донецький академічний обласний драматичний театр (м. Маріуполь), трагікомедія на одну дію «Сиротливий Захід» М. МакДонаха 

Театр ляльок 

18:00 

Дикий театр (м. Київ), вистава-треш «Попи, мєнтибабло, баби» В. Понізова за мотивами «Герцогиня Амальфі» Дж. Вебстера 

ДКТ 

19:00 

Запорізький академічний театр молоді, комедія с двома антрактами  «Останній палкий закоханий» Н. Саймона 

Театр-кафе 

19:00 

Театр «Золоті ворота» (м. Київ),  жива історія «Кольори» П. Ар’є 

Сцена під дахом 

22 травня 

Понеділок  

18.00 

Київський національний академічний театр оперети, оперета на дві дії «Сорочинський ярмарок» О.Рябкова 

Велика сцена 

18:00 

Teatro Circo de Braga (м. Брага, Португалія), вистава «У саму ціль» Т. Бернхарда 

Театр ляльок 

21:00 

Драматичний театр ім. Юозаса Мильтиниса (м. Паневежис, Литва), містична, але реалістична історія кохання «Саша, винеси сміття» Н. Ворожбит 

Сцена під дахом 

21:00 

Народний театр Пілайте (м. Вільнюс, Литва),  вистава «Напередодні вихору» Д. Тарайлене  

Театр-кафе 

 

18:00 

Театр «Мізантроп» (м. Київ), вистава «Запрошення на страту» В. Набокова 

Велика сцена 

23 травня 

Вівторок 

18:00 

Театр руху та пантоміми «Nikoli» (м. Краків, Польща), драма без слів «Лоліта Доллі» В. Набокова 

Театр ляльок 

 

19:00 

Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр, фантазія на одну дію «І все-таки я тебе зраджу» Н. Неждани 

ДКТ 

 

21:00 

 Театр «Ateneul Din Iasi» (м. Ясси, Румунія),  вистава «Пропозиція» А. Чехова 

Сцена під дахом 

24 травня 

Середа  

11:00 

Херсонський академічний обласний театр ляльок,  вистава «Микита Кожум’яка» О.Олеся 

Театр ляльок 

18.00 

Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії,  хроніки українського бізнесу «Хазяїн» І.Карпенка-Карого 

Велика сцена 

18:00 

Театр Одеського розливу «Ланжерон», трагікомедія «Лист Богу» А. Крима 

Театр ляльок 

19:00 

Одеський академічний російський драматичний театр,  вистава на дві дії «Лист очікування» О. Марданя 

ДКТ 

21:00 

Театр Амазгаін ім. Соса Саркісяна (м. Єреван, Вірменія),  вистава «Лю-боф» Д. Хармса 

Сцена під дахом 

21:00 

Les Concerts Esperluette (м. Рен, Франція), вистава «Моцарт і Сальєрі» О. Пушкіна 

Театр-кафе 

25 травня 

Четвер  

18.00 

Театр Бекейшчаба Йокаі (м. Бекейшчаба Угорщина),  комедія в двох частинах «Скупий» Ж.Б. Мольєра 

Велика сцена 

18:00 

Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького, комедія на одну дію «Моїй мамі сто років» М. Лоранса 

Театр ляльок 

19:00 

«Театр Ч» (м. Мінськ, Білорусь), вистава «Матінка Кураж» Б. Брехта  

ДКТ 

21:00 

Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. І.Франка, специфічна комедія «Слава Героям» П. Ар’є  

Сцена під дахом 

26 травня 

П’ятниця 

 

  

18.00 

Державний академічний російський драматичний театр ім. О.С. Грибоєдова (м. Тбілісі, Грузія), фантасмагорія на дві дії «Ревізор» М. Гоголя 

Велика сцена 

18:00 

Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка, арт-рок вистава «The Білохалатність» Т. Киценко 

Театр ляльок 

21:00 

Турецький театр «3.2.1» (м. Стамбул, Туреччина), чорна комедія «Двері» Н. Неждани 

Сцена під дахом 

21.00 

Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.Куліша, вистава «Лісова пісня» Л. Українки 

БЗТ «Чумацька криниці» 

27 травня  

Субота 

16:00 

Національний академічний театр російської драми ім. Л. Українки, драма на одну дію «Вид з мосту» А. Міллера 

Велика сцена 

21:00 

Закриття фестивалю. Театральний капусник. 

Велика сцена 

   

Велика сцена

 

За результатами XVIII Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» Експертна рада

ВІДЗНАЧИЛА:

 

Вистави:

«Комедія помилок» В. Шекспіра, Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка –

Гран-прі Фестивалю.

 

«Однорукий» М. Макдона, Київський академічний Молодий театр

«Vій 2.0.» Н. Ворожбит, «Дикий театр» (м. Київ)

 

Режисура:

Максим Голенко, вистава «Vій 2.0.» Н. Ворожбит, «Дикий театр» (м. Київ)

Андрій Білоус, «Однорукий» М. Макдона, Київський академічний Молодий театр

Андрій Бакіров, «Комедія помилок» В. Шекспіра, Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка

 

Сценографія:

Алла Федоришина – вистава «Івонна, принцеса Бургундії» В. Гомбровича, The theater Danube Bend Theatre Vác (м. Вац, Угорщина) та вистава «Ар’єр або Захоплююча патологія» О. Марданя, Львівський академічний театр «Воскресіння»

Андрій Бакіров – вистава «Комедія помилок» В. Шекспіра, Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка

 

Пластичне рішення:

Ольга Семьошкіна – вистава «Зірка або Інтоксикація театром» Н. Кауарда, Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка

Автанділ Варсимашвілі – вистава «Холстомір. Історія коня» Л. Толстого, Державний академічний російський драматичний театр ім. О.С. Грибоєдова (м. Тбілісі, Грузія)

 

Музичне рішення:

Заза Коринтелі – вистава «Холстомір. Історія коня» Л. Толстого, Державний академічний російський драматичний театр ім. О.С. Грибоєдова (м. Тбілісі, Грузія)

Людмила Зборовська – вистава «Еклезіаст» (містерія за мотивами Книги Еклезіаста), Львівський театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки»

Дмитро Данов – «Vій 2.0.» Н. Ворожбит, «Дикий театр» (м. Київ)

 

Жіноча роль:

Світлана Бойко – вистава «Комедія помилок» В. Шекспір,  Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка

Юлія Шаповал – вистава «Оскар» Е.-Е. Шмітта, Київський муніципальний академічний театр ляльок

Тетяна Проворова – вистава «Порожнеча» В Зуєва, Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша

Сільвія Патакі – вистава «Івонна, принцеса Бургундії» В. Гомбровича, The theater Danube Bend Theatre Vác (м. Вац, Угорщина)

 

Чоловіча роль:

Ярослав Федорчук – вистава «Лондон» М. Доська, Перша сцена сучасної драматургії Драма.UA (м. Львів)

Косаж Мігай – вистава «Івонна, принцеса Бургундії» В. Гомбровича, The theater Danube Bend Theatre Vác (м. Вац, Угорщина)

Станіслав Боклан – вистава «Однорукий» М. Макдона, Київський академічний Молодий театр

Олег Коркушко –  вистава «Це все вона» А. Іванова,  Київський академічний Молодий театр

Петро Микитюк  – вистава «Ар’єр або Захоплююча патологія» О. Марданя, Львівський академічний театр «Воскресіння»

 

Жіноча роль другого плану:

Надія Крат – вистава «Еклезіаст» (містерія за мотивами Книги Еклезіаста), Львівський театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки»

Наталя Сизова – «Остання любов Гетьмана» А. Крима, Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М. В. Гоголя

 

Чоловіча роль другого плану:

Іван Залуський – вистава «Зірка, або Інтоксикація театром» Н. Кауарда, Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка

Аполон Кублашвілі – вистава «Холстомір. Історія коня» Л. Толстого, Державний академічний російський драматичний театр ім. О.С. Грибоєдова (м. Тбілісі, Грузія)

Максим Руденко – вистава «Пишка» Гі де Мопасана, Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії

Віктор Івашкович – вистава «Івонна, принцеса Бургундії» В. Гомбровича, The theater Danube Bend Theatre Vác (м. Вац, Угорщина)

Дмитро Літашов – вистава «Комедія помилок» В. Шекспіра, Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка

 

Акторський ансамбль:

Олександр Малахатько, Євген Скрипник, Валерій Ланецький – вистава «Не залишайте друзів без нагляду» Я. Рези, Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького

 

«Соціальна терапія засобами театру»  –

Вистава «Останній вагон» Т. Жирка, Міжнародна антинаркотична асоціація (м. Київ)

 

«Віртуозність та виразність пластичної мови»

Пластично-візуальне шоу «Light Souls (Світлі душі)», Quartet DEKRU (м. Київ)

 

«За громадянський вибір, мужність та віддане служіння театру» – Колектив Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру

 

Статистика фестивалю за 18 років:

 

Загальна кількість вистав – 301

 

Кількість театрів – 122

 

Кількість міст – 64

 

Кількість країн – 14

 

Найпоширеніший автор –  Микола Гоголь (12 вистав), Антон Чєхов (10 вистав), Уільям Шекспір (9 вистав).

 

Найпоширеніша вистава – «Одруження» М. Гоголь (4 рази), «За двома зайцями» М. Старицький (3 рази), «Лісова пісня» Л. Українка (3 рази).

 

Кількість вистав за творами Миколи Куліша – 6.

 

Найбільша кількість театрів з одного міста – 31 (Київ)

 

Найчастіший театр – Миколаївський український академічний театр драми та музичної комедії (19 вистав), Криворізький академічний театр музично-пластичних мистецтв «Академія Руху» (13 вистав),  Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка (11 вистав)

Найчастіший театр (з-за кордону) - Державний молодіжний російський драматичний театр «З вулиці роз»  (м. Кишинів, Молдова), (7 вистав), Республіканський театр білоруської драматургії  (6 вистав),  Teatro Circo de Braga (Португалія, 4 вистави), Театр «У моста» (4 вистави).

 

Найвіддаленіші міста-учасники – Брага, Португалія – 4282 км, Мурманськ, Росія – 3161 км, Тюмень, Росія – 3061 км.

Найбільша кількість вистав на одному фестивалі – 32 (2016 рік)

Відео щоденник XVIII Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» :

День 1 - https://www.youtube.com/watch?v=CQpuDfdkSWA 

День 2 - https://www.youtube.com/watch?v=mNI4EkMRwig

День 3 - https://www.youtube.com/watch?v=tQiJjjfZ9jQ

День 4 - https://www.youtube.com/watch?v=jJLwZyajnP0

День 5 - https://www.youtube.com/watch?v=lFzsjsS15n4

День 6 - https://www.youtube.com/watch?v=I_rLxuQs9qw

День 7 - https://www.youtube.com/watch?v=rqc3Aw0q1_Y

День 8 - https://www.youtube.com/watch?v=yB0aUSZYvm8

День 9 - https://www.youtube.com/watch?v=jRevl7JayEU

 
 


Iсторiя Про фестиваль Подати заявку Галерея Книга вiдгукiв Преса Контакти

73003, Україна, м. Херсон, вул. Театральна 7
тел.: +38 (0552) 49 10 22, +38 (050) 746 85 90

e-mail: festivalcenter@mail.ru
skype: alejsabio

Сайт разработан: